Diş implantı kemik erimesine sebep olur mu ?

Uygun şartlar altında, yüksek kaliteli titanyumdan yapılan implantlar doku dostu materyallerdir ve hassas bir cerrahiyle uygun şekilde yerleştirildiklerinde kansere neden olmaları söz konusu değildir.

Diş Hekimi Fobisi olan insanların implant tedavileri nasıl gerçekleştiriliyor ?

Bu tarz hastalarda hastayla iletişim kurup rahatlatarak tedavi yapmak esastır ancak bunun başarılı olmadığı ileri durumlarda sedasyon altında yada genel anesteziyle hastanın rahat bir şekilde ve güvenle tedavisi sağlanır.

Hangi durumlarda implant yapılmaz ?

Baş ve boyun bölgesine radyoterapi görmüş hastalar, büyüme ve gelişimini tamamlamamış genç bireyler, implant başarısını düşürdüğünden; sigara kullanımı çok fazla olan bireyler implant için uygun aday değillerdir.
Diyabet, yüksek tansiyon, hemofili ve otoimmun hastalık gibi sistemik hastalıkları bulunan, bifosfonat, kortikosteroid veya immun sistemi baskılayıcı ilaç kullanan bireylerin sağlık durumları doktorlarıyla konsültasyon yapılarak uygun şartlar oluşturulabilirse; implant uygulanabilmektedir.

Diş implantlarında sayı limiti var mıdır ?

Tek diş eksikliklerinde bir implant bir diş yerine kullanılır. Ancak çoklu diş eksikliklerinde bölgenin durumuna göre implant sayısı tercih edilir. Her dişin yerine bir implant kullanılabileceği gibi ,örneğin dört diş eksik olan bir bölgede iki implant yerleştirilerek arasına köprü şeklinde bir restorasyon yapılabilir. Tam diş eksikliklerinde her çene için 4-8 arası implant kullanarak sabit protezler yapmak mümkündür.

İmplantların bakımı nasıl yapılmalıdır ?

İmplantlarımızda en az dişlerimiz kadar bakım istemektedir. Günde en az iki kez iki dakikadan kısa olmamak kaydıyla fırçalanmalı. Diş ipi ve ya ara yüz fırçalarıyla komşu dişler ya da implantlarla olan ara yüzeyler temizlenmelidir. Gargaralar ve ağız suları da temizliğe destek olarak kullanılabilir.

İmplant Tedavisi sonrası günlük yaşama ne kadar sürede dönülür ?

İmplant tedavisi günümüz şartlarında artık oldukça sık ve rahat uygulanan bir tedavidir. Bu nedenle hekiminizin tavsiyelerine uyup verilen ilaçları düzenli kullanırsanız, aynı gün günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Elbette burada işlemin boyutu da bu durumu belirler. Tek bir implant yapılması ile bütün dişlerinizin implant yapılması arasında süreç olarak fark olacaktır. Yine de en yoğun cerrahi işlemlerde bile eğer sürekli konuşma gerektiren bir işiniz yoksa ertesi gün günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Diş çekimi ve implant aynı gün yapılabilir mi ?

Çekilen dişin ve onu çevreleyen kemiğin durumu bu konuda belirleyicidir. Eğer çekim sonrası yeterli kemik kalmışsa ve çevre dokularda enfeksiyon yada kist tarzı bir oluşum yoksa aynı seansta implant yerleştirilebilir.

İmplant Tedavisi ne kadar sürer ?

Ağız içi duruma bağlı olarak değişen bir süreç söz konusudur. Bazı durumlarda implantın yerleştirildiği gün üzerine diş konarak yükleme yapılabileceği gibi ,kemik ekleme yada sinüs kaldırma gibi ekstra cerrahi gereken durumlarda 6 ayı bulabilir. Ortalama süre 3 ay olarak değerlendirilir.

Diş İmplantı uygulaması için yaş sınırı var mıdır ?

İmplant yapımı ortalama kemik gelişim yaşı sınırı kabul edilen 18 yaşında başlayabilir. Kullanılan bazı ilaçlar ve bazı kronik rahatsızlıklar dışında implant yapımı için bir üst yaş sınırı yoktur.

Diş implantı kansere sebep olur mu ?

Uygun şartlar altında, yüksek kaliteli titanyumdan yapılan implantlar doku dostu materyallerdir ve hassas bir cerrahiyle uygun şekilde yerleştirildiklerinde kansere neden olmaları söz konusu değildir

Diş implantı nasıl çıkarılır ?

İmplantlar aynı diş çekimi gibi lokal anestezi altında ,  minimal kemik dokusu kaldıran özel malzemeler kullanılarak, hastaya hiçbir sıkıntı vermeden çıkartılabilir. Aynı yerleştirilmesinde olduğu gibi tek seansta yapılabilir. Kemiğin durumuna göre yeniden implant hemen yerleştirilebileceği gibi iyileşme beklendikten sonra da yerleştirilmesi gerekebilir.

Kavaklıdere, Akay Caddesi No:11, 06640 Çankaya/Ankara

Bizi Arayın

Bizi Arayın

444 5 142

Mail Adresimiz

Mail Adresimiz

info@denthospital.com.tr

Online

Online

Randevu Alın

Hemen Arayın
Yol Tarifi Alın