Restoratif Diş Tedavisi

Sağlıklı bir gülüş aynı zamanda mutlu bir görünüşü tasvir eder. Bu yüzden her zaman sağlıklı gülüşlere sahip olmamız gerekir. Ancak elbette sağlıklı gülüşler demek sağlıklı diş ve diş etleri anlamına geliyor. Bunun için estetik diş ve diş eti tasarımı için restoratif diş tedavisi uygulamaları bulunuyor. Bu uygulama sayesinde bireyin doğal diş ve diş eti görünümü kazanması ve yüz hattıyla tamamen uyumlu estetik bir gülüş elde etmesi amaçlanmış oluyor.

Kimlere Uygulanabilir?

Sigara, aşırı derecede çay ve kahve içme alışkanlığı olan lekeli dişlere,
Herhangi bir kaza veya darbe sonucu kırılmış ya da zedelenmiş dişlere,
Dişleri arasında boşluk bulunan kişilere ve dişlerinde çürük olan kişilere bu ortodontik tedavi uygulanarak her açıdan sağlıklı gülüşlerin anahtarı olan restoratif diş tedavisinin elde edilmesi mümkün kılınmaktadır.
Bunun yanı sıra estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen ve de bunun için tıptaki yeni gelişmeleri takip eden kimseler için de uygundur. Bu yeni estetik diş tedavisi sayesinde tıpkı inci gibi bembeyaz ve de sağlıklı dişlere kavuşmak olanaklı kılınmaktadır.

Restoratif Diş Tedavisi Süresi

Restoratif diş tedavisi olarak seramik (lamine) diş tedavisi 7 gün içerisinde gerçekleştirilmektedir. Bu alanda alanında uzman hekimlerimizle sizler de sağlıklı ve de mutlu gülüşlere artık, kavuşmuş olacaksınız. Üstelik tıptaki en son gelişmeleri daima yakından takip eden anlayış çerçevesinde hareket edilerek tamamıyla beklentileri gerçeğe dönüştüren sağlıklı yaklaşımlar neticesinde hareket edilerek tümüyle en iyi hizmet verilmesi esas teşkil eden nitelik olarak karşımıza çıkar.

Porselen Diş Tedavisi Nedir?

Diş restoratif uygulaması arasında gelen porselen diş tedavisi bireyin estetik ve de sağlıklı bir diş ve diş etine sahip olması amacıyla yaygındır. Porselen restoratif diş tedavisi porselen laminat veneer porselen kaplamaların sorunlu diş bölgesine kaplanmasıyla elde edilen estetik diş hekimliği uygulamalarından birisidir. Bu tedaviye öncelikle şu sorunlarla karşı karşıya kalan kişilerin tedavi altına alınması amacıyla yararlanılır:

 • diş renklendirmelerinde
 • mine defektlerinde
 • diestemalı (dişler arası boşluk) dişlerin tedavisinde
 • malpoze ve aşınmış dişlerin tedavisinde
 • pulpa boyutu büyük kişilerde öncelikli olarak uygulanır.


Bu tip durumlarla karşı karşıya kalındığı zaman her açıdan porselen diş tedavisinin gerçekten de çok kısa süre zarfında bütün bu sorunların ortadan kaldırılmasında gerçekten de son derece yararının olduğunu dile getirmemiz gerekiyor.

Porselen Diş Tedavisinin Avantajları

 • Çeşitli nedenlere bağlı oluşan dişteki lekelerin giderilmesini sağlar.
 • Dişlerdeki diestemaların yani diş arası boşlukların ortadan kalkmasını sağlar.
 • Mine aşınmalarının tamamen ortadan kaldırılmasını sağlar.
 • Pulpa boyutu büyük dişlerde diş ve diş etinin zarar görmemesini sağlayarak dişte restorasyon imkanı sunar.
 • Estetik ve sağlıklı bir gülüş sunar.
 • Çarpık dişlerin kısa sürede tedavi altına alınmasını sağlayarak her türlü deformasyonun önüne geçer.

Bütün bu avantajları doğrultusunda kurumumuz size en uygun ortodonti çözümü sunarak alanında uzman estetik diş hekimliği uzmanlarımızla bu alanda hizmet sunacaktır. Böylelikle sizlerin de uzun yıllardan bu yana aradığı sağlıklı ve de estetik gülüşe sahip olmanız mümkün kılınmaktadır. Ortada duran tüm bu özellikleri neticesinde yer verildiği zaman estetik diş hekimliği tedavisinde en sık tercih edilen porselen kaplama estetik diş hekimliğinin dikkat çektiğini dile getirmemiz gerekir.

Porselen Diş Tedavisinin Türleri

Porselen (seramik) diş tedavisi restoratif diş tedavisi denildiği zaman en çok tercih edilen 21. yüzyıl uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. İşte bu nedenle porselen diş tedavisi uygulamasının alt türlerine de yer vermemiz gerekir.
a) porselen lamine kaplama
b) estetik lamine kaplama
c) komposit lamine kaplama olarak temelde 3 ana türe sahiptir. Bu 3 türden en çok tercih edileni ise porselen lamine olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü gerçekten de bütün bu uygulamalarda en çok göze çarpan ve de en başarılı estetik diş hekimliği uygulaması olarak dile getirilmesi gereken olarak karşımıza çıkar. Bu da her açıdan dikkat çeken nokta olarak kendini göstermeye devam eden yaklaşım tarzı olarak mutlak surette yer verilmesi gereken konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

A. Porselen Lamine Kaplama

Diş yapısına uygun olarak hazırlanan porselen kaplamanın birbirine bağlanarak gerçekleştirildiği estetik cerrahi uygulamadır. Genellikle 1 hafta (7 gün) zarfında seans tamamlanarak estetik bir gülüşe sizin de sahip olmanız mümkün kılınır. Öte yandan tamamen doğal yöntemlerle kullanıldığı için dişiniz herhangi bir şekilde doğallığından bir şey kaybetmez. Bu sayede gerçekten en ideal yöntem olarak karşımıza çıkar.

B. Estetik Lamine Kaplama

Özellikle sararmış dişlerin yeniden renklendirmesinde yaygın olarak kullanılan bir diğer porselen kaplama yöntemi olarak bilinir. Dişlerdeki çay ve kahve tüketimine ve de sigara içilmesine bağlı sararmaların kısa süre içerisinde önüne geçmek amacıyla yine 1 haftalık süre içerisinde kesin sonuç elde edilmesi mümkün kılınır.

C. Komposit Lamine Kaplama

Dişteki her türlü deformasyonları önlemek amacıyla ön dişlere komposit eklenerek yapılan cerrahi müdahale olarak karşımıza çıkar. Bu estetik diş hekimliği tedavisiyle dişteki her türlü şekil bozuklukları, kırıklık, çürüklük veya eğrilik gibi sıkça karşı karşıya kalınan deformasyonların kısa süre zarfında önlenmesi amaçlanır.
İşte bütün bu deformasyonların ortadan kaldırılmasında kurumsal sağlık birimimiz size en iyi şekilde hizmet sağlayarak estetik gülüşlere sahip olmanız için tümüyle en iyi şekilde yanınızda yer almaya devam eder. Bu da her açıdan estetik diş hekimliği tedavisindeki bütün yeni gelişmelerin yakından takip edilerek elde edilmesine zemin hazırlayan nitelik olarak karşımıza çıkan noktadır.

Restoratif Diş Tedavisi Hakkında Merak Edilenler

Restoratif diş tedavisi olarak porselen lamine uygulaması hakkında birçok merak edilen konu bulunur. Bu konular hakkında tamamen ayrıntılı olarak bilgilere yer vermemiz gerekir. Böylelikle söz konusu tedavi yönteminin daha sağlıklı ve de bilinçli olarak gerçekleştirilmesi de mümkün olacaktır.


Öncelikle bir diş neden çürür ondan bahsetmemiz gerekir. Böylelikle estetik diş hekimliği sorununda en çok karşı karşıya kalınan bu soruna net bir yanıt vermek mümkün olacaktır. Karbonhidrat grubuna dahil olan fastfood benzeri ürünler dişlerde zararlı mikroorganizmalar oluşturur. Bu mikroorganizmalar zamanla üreyerek çoğalır ve dişte asit meydana getirir. Bu asitler de dişin yavaş yavaş çürümesine neden olur. İşte bu durumda da diş çürümesi kısa sürede kendisini hissettirmeye başlamış demektir.

Diş çürümesiyle karşı karşıya kalındığı zaman estetik diş hekimliği tedavisi olarak porselen lamine tedavisinin sıklıkla başvurulan yöntemler arasında geldiğini dile getirmemiz gerekir.Bu tedavi yöntemi dişteki çürüklerin ortadan kaldırılmasına doğrudan katkıda bulunmakla kalmaz aynı zamanda bembeyaz inci gibi gülüşler elde etmek için de son derece etkili tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkar. Bunun yanı sıra tamamen sağlıklı gülüşler elde edilmesi adına son derece sağlıklı bir estetik diş hekimliği tedavisi olmasından ötürü sıkça uygulanır. Bütün bu özellikleri dikkate alınırsa restoratif diş tedavisi uygulamasının hastalarımıza en çok uygulanan tedavi yöntemi olduğunu dile getirmek gerekir. Böylelikle sizler de en iyi koşullarda tamamen kaliteli tedavi yöntemini elde etme olanağına sahip olacaksınız. Bu da her açıdan estetik gülüşlerin mutlu bir görünüşü resmetmesi anlamına gelir. Ortada duran tüm bu nitelikleri dikkate alınırsa gerçekten de restoratif diş tedavisi uygulamasının yaygın olarak karşımıza çıktığını kesin olarak dile getirmek gerekir.

Dent Hospital Ankara

Kurumsal olarak alanında uzman ortodonti estetik diş hekimliği uzmanlarımızdan restoratif diş tedavisi üzerine en iyi hizmeti elde ederek böylelikle 21. yüzyılın tıp imkanlarıyla sizlerin de diş ve diş eti rahatsızlıklarına yönelik olarak karşı karşıya kaldığınız sorunlara kalıcı çözüm bulmanız mümkün kılınmaktadır. Bu sayede tamamen estetik ve de mutlu bir gülümseme dolu yaşam her anınızda sizi bekliyor olacaktır. Böylelikle her anınızda inci gibi parlayan bembeyaz dişlerle çevrenizdeki insanlarla sağlıklı ve güler yüzlü iletişim kurmanız son derece olanaklı olacaktır. Bu da her açıdan mutlak surette yer verilmesi gereken konu olarak sağlıklı ve de kaliteli yaşamın sırrı olarak karşımız çıkıyor. Bu sayede tamamıyla bembeyaz inci gibi dişlerinize kavuşabilecek, her anınızda mutlu tebessümler sizinle olacak.

Kavaklıdere, Akay Caddesi No:11, 06640 Çankaya/Ankara

Bizi Arayın

Bizi Arayın

444 5 142

Mail Adresimiz

Mail Adresimiz

info@denthospital.com.tr

Online

Online

Randevu Alın

Hemen Arayın
Yol Tarifi Alın